субота

Літературна кухня, або Страви з книг

 

Американка Діна Фрайд створила незвичайний проект, в якому приготувала і сфотографувала страви з популярних літературних творів, показавши тим самим, що їжа персонажів може бути не менш цікавою, ніж сама книга.
Створивши атмосферу твору, Діна змогла перенести читача в той час і те місце, в якому відбувався той чи інший бенкет. Всі ілюстрації не є «набагато важливіше, щоб їжа передавала не тільки обстановку, але і відчуття всього твору».

Пропонуємо оцінити її роботи:

1. «Над прірвою в житі» Джером Селінджер.


«Коли я десь буваю, я зазвичай беру бутерброд зі швейцарським сиром і стакан солодового молока. Сущі дрібниці, але зате в молоці багато вітамінів».

2. «Олівер Твіст» Чарльз Діккенс.


«З цією метою вони уклали договір з водопровідною компанією на постачання води в необмеженій кількості і з агентом з торгівлі зерном на регулярне постачання вівсянки в помірній кількості і постановили давати три рази в день рідку кашу, цибулину двічі в тиждень і повбулки по неділях».

3. «Аліса в Країні чудес» Льюїс Керролл.


«Березневий Заєць взяв годинник, з задумливим виглядом вмочив його у чашку з чаєм і понуро подивився на нього знову - але так і не знайшов нічого кращого як повторити своє зауваження: «Це, знаєте, було краще вершкове масло!»

4. « Мобі Дік» Герман Мелвілл.


Цьому супу присвячений цілий розділ XV. Називалася страва в романі «chowder», суп з морепродуктів. З перекладом на українську, правда, повна біда, в канонічному перекладі її назвали «відвареною рибою».

5. «Дівчина з татуюванням дракона» Стіг Ларссон.


«З почуттям голоду вона розібралася, пішовши на кухню і включивши кавоварку.
Перед цим вона багато годин нічого не їла і тепер зробила собі три великих бутерброди з сиром, ікрою і яйцями вкруту».

6. «Убити пересмішника» Лі Харпер.


«Кухонний стіл ломився від усіляких наїдків: товсті скиби копченої свинини, помідори, боби, навіть виноград».

7. «На дорозі» Джек Керуак.


«Я з’їв яблучний пиріжок і морозиво – у міру того, як я забирався вглиб Айови, ставало все краще і краще: пиріжки – більше, морозиво – густіше».

8. «Під скляним ковпаком» Сільвія Плат.


«А потім потягнулася за авокадо, фаршироване крабами. Авокадо – мій улюблений фрукт. Щонеділі дідусь привозив мені одне авокадо, приховавши його у валізі під шістьма брудними сорочками і недільними коміксами. Він навчив мене, як треба їсти авокадо: видавити густий сік і м’якоть в глибоку тарілку, а потім, перемішавши їх як слід, наповнити порожню оболонку плода отриманою начинкою».

9. «Хайді, або Чарівна долина» Спірі Йоханна.


«Незабаром в казанку щось забулькало. Старий простягнув до вогню на довгій залізній виделці великий шматок сиру і тримав його до тих пір, поки сир зі всіх сторін не покрився золотисто-жовтою скоринкою».

10. «У пошуках втраченого часу» Марсель Пруст.


«Сам вид бісквітика нічого не викликав у мене до тих пір, поки я його не скуштував; може, тому, що я потім часто бачив це тістечко на полицях кондитерських, але не їв, його образ покинув Комбре і злився з більш свіжими враженнями; може, тому, що жоден зі спогадів, що давним-давно випали з пам’яті, не воскресав, всі вони розсипалися; форми – в тому числі тістечка раковинки, що кожною своєю суворою і благочестивою складочкою будили гостре чуттєве сприйняття, – загинули або, занурені в сон, втратили здатність поширюватися, завдяки якій вони могли б досягти свідомості».

неділя

Книжкові новинки до 50-річчя з моменту висадки людини на Місяці


«Це один маленький крок для людини,
але гігантський стрибок для людства»
Ніл Армстронг


20 липня 1969 року людина вперше ступила на поверхню Місяця. Перший крок на поверхню природного супутника Землі зробив американський астронавт,  командир космічного корабля «Аполлон-11», Ніл Армстронг. Ця подія транслювалася в прямому ефірі у всьому світі по радіо і телебаченню. Більш ніж 500 млн. людей мали змогу спостерігати момент, коли посадковий модуль опустився в Море Спокою на Місяці і Ніл Армстронг зробив маленький крок однієї людини, що став гігантським стрибком для усього людства. Висадка людини на природній супутник Землі стала справжнім проривом, подією, яка справила величезний вплив на культуру, кіно, літературу і життя в цілому.

До святкування 50-річчя висадки людини на Місяць, вийшло друком кілька літературних новинок:


- «Місячний пил: в пошуках людей, які впали на землю» Ендрю Сміта (видавництво Bloomsbury), яка присвячена 12 астронавтам, що ступали на поверхню Місяця, і включає інтерв’ю з дев’ятьма з них (тими, хто ще живі);


- «Досягнення Місяця», автобіографія математика NASA Кетрін Джонсон, до речі, афроамериканки, (видавництво Atheneum Books), що займалася розробкою «Аполлона-11»;


- «Аполлон-11: внутрішня історія» Девіда Уайтхаус (видавництво Icon Books), що оповідає про космічну гонку і саму місячну місію. Книга заснована на звітах екіпажу, інженерів, чиновників NASA, а також думках політиків США та колишнього СРСР.